Blog 
Festa a Festa
RSS - Blog de Roxelio Xabier García Romero

Sobre este blog de Gran Vigo

Blog de festas e orquestras.


Archivo

  • 15
    Agosto
    2014

    Comenta

    Comparte

    Twitea

    Un 16 de agosto tan potente coma o 15

    Betanzos 2011 - Izado Globo - Foto

    Izado do Globo o día de San Roque da edición de 2011 / © La Opinión – Juan Varela

    Un día 16 de agosto tan potente coma o 15; a axenda festeira galega segue a ser moi potente a mediados de mes, ademais o feito de ser sábado axuda moito. De novo ofrecemos unha mostra das actuacións orquestrais que terán lugar hoxe 16 de agosto.

    Lembramos ademais que é a data da elevación do globo de Betanzos, principal atracción das festas da Cidade dos Cabaleiros e un dos aeróstatos de papel máis grandes do mundo.

    ACTUACIÓNS DE ORQUESTRAS SÁBADO 16 DE AGOSTO

    ABANICO: Sar, Santiago de Compostela, A Coruña ACIREMA: Castropol (Asturias) ACORDES: Langa, Ávila ALABAMA SHOW: Reboreda, Redondela, Pontevedra ALARMA: Betanzos, A Coruña ALASKA: Anllóns, Ponteceso, A Coruña ALCÁZAR: Sar, Santiago de Compostela, A Coruña ALIANZA: Hermesinde, Zamora ALKAR: Villamartín Del Sil, Páramo del Sil, León ALMIRANTES: Macendo, Castrelo de Miño, Ourense ALVEIN: Pobra De San Xiao, Láncara, Lugo AMÉRICA: Urdilde, Rois, A Coruña AMÉRICA SL: A Cañiza, Pontevedra ANACONDA: Almaraz, Cáceres ANDURIÑA: San Roque (Morgadáns) Gondomar AÑORANZA: Castrofeito, O Pino, A Coruña ARABIA: Ribela, Coles, Ourense ARAMIO: Hedroso, Zamora ARMONÍA SHOW: Ordes, A Coruña ASIRIA: Ranón, Castrillón (Asturias) ATENAS: Laxe, A Coruña AVENIDA: Villamartín del Sil, Páramo del Sil, León BOHEMIA: O Bolo, Ourense BREIXA BAND: Cornellana, Salas (Asturias) BRUJAS: Vide, As Neves, Pontevedra BUMERANG: Xabriño, Curtis, A Coruña CANADÁ: Portonovo, Sanxenxo, Pontevedra CAÑÓN: Papatrigo, Ávila CAT: Toro, Zamora CENIZA: Lodoselo, Sarreaus, Ourense CHANNEL: Bardaos, Tordoia, A Coruña CHARLESTÓN BIG BAND: Viana do Bolo, Ourense CHICAS SHOW: Santa María, Arzúa, A Coruña CICLÓN: A Laracha, A Coruña CIUDAD CRISTAL: Cee, A Coruña CLAXXON: Amoeiro, Ourense COMPOSTELA: Ponte do Porto, Camariñas, A Coruña COSTA NORTE: Mondariz, Pontevedra COSTA OESTE: Ribadeo, Lugo CUARTA CALLE: Tazones, Villaviciosa (Asturias) D’DISEÑO: Seixido, A Lama, Pontevedra DELIRIO: Figueiras, Santiago de Compostela, A Coruña DISTRITO XOVEN: Narzana, Sariego (Asturias) D’MODA: Losilla, Santa Eufemia del Barco, Zamora D’MOMENTO: Marrozos, Santiago de Compostela, A Coruña DOMINÓ: Paseo Begoña, Gijón (Asturias) D’PÓKER: Arobes (Asturias) EL COMBO DOMINICANO: Iria Flavia, Padrón, A Coruña ÉLITE: Aldea Mayor de San Martín, Valladolid ENIGMA: Oleiros, A Coruña ESCAPARATE: Ludrio, Castro de Rei, Lugo ESTRELLAMAR: San Simón da Costa, Vilalba, Lugo FANIA BLANCO SHOW: Arceo, Boimorto, A Coruña FANTASÍA: Casadenaia, Antas de Ulla, Lugo FILADELFIA: Riós, Ourense FIN DE SIGLO: Cervo, Lugo FOLIADA: Moreda, Vega de Espinareda, León FUNÇÁO PÚBLIKA: Cee, A Coruña FUTURO: Armellada, León GALILEA: Oviñana, Cudillero (Asturias) GALIN: Cenlle, Ourense GARIBALDI: Puente de Domingo Flórez, León GRAN ATLANTA: Os Ánxeles, Brión, A Coruña GRAN CASINO: Espasante, Ortigueira, A Coruña GRAN PARADA: Segán, O Saviñao, Lugo GRAN VÍA: Rábade, Lugo HIROSHIMA: Castrelo do Val, Ourense IBIZA: Gonzar, O Pino, A Coruña ILUSIÓN: Parga, Guitiriz. Lugo INTERVALO SHOW: Urdilde, Rois, A Coruña IPANEMA: Carbajosa de la Sagrada, Salamanca IRIS: Torneiros, O Porriño, Pontevedra ISMAEL: Reboreda, Redondela, Pontevedra ISRAEL: Parga, Guitiriz, Lugo JERUSALEN: Caldas de Reis, Pontevedra LA HUELLA: Villarino de los Aires, Salamanca LA OCA: Navia (Asturias) LATYNGALA: Ruerrero (Cantabria) LECER: San Mamede, Guntín, Lugo LEDICIA: Portonovo, Sanxenxo, Pontevedra LIMÓN: Cuntis, Pontevedra LOS ESPAÑOLES: Loxo, Touro, A Coruña LOS PLAYER’S: Melide, A Coruña LOS PRÍNCIPES: Benavente, Zamora LOS SATÉLITES: Tineo (Asturias) LOS TROVADORES: Nigrán, Pontevedra MADEIRA: Mondariz, Pontevedra MAGOS DE ESPAÑA: Laxe, A Coruña MARBELLA: O Irixo, Ourense METRÓPOLIS: Roupar, Xermade, Lugo MIDAS: Castro, Narón, A Coruña MILLENIUM: A Torre, Vilalba, Lugo MIRAMAR: Navia (Asturias) MOSAICO: Viveiro, Lugo NEBRASKA: Santa María de la Vega, Zamora NEVADA: Salcidos, A Guarda, Pontevedra NOVA IMPERIAL: O Az, Rodeiro, Pontevedra NUEVA GENERACIÓN: Loña do Monte, Nogueira De Ramuín, Ourense ODISEA: Portosín, Porto do Son, A Coruña OLYMPUS: Vegadeo (Asturias) PALLADIUM: Santa María de Cabalar, A Capela, A Coruña PANAMÁ: A Ponte, Padrón, A Coruña PANORAMA: Sada, A Coruña PARAÍSO: Soutolongo, Lalín, Pontevedra PASIÓN: Cruz do Pouso, Neda, A Coruña PASITO SHOW: Molledo, Siero (Asturias) PASSARELA: Melide, A Coruña PENTAGRAMA: Biduido, Ames, A Coruña POCEIRO: O Pereiro, Alfoz, Lugo PONTEVEDRA: Trabada, Lugo PRINCIPAL: Celanova, Ourense PUERTO RICO: Piloño, Vila de Cruces, Pontevedra QUINTA AVENIDA: Salcidos, A Guarda, Pontevedra RÍA DE VIGO SHOW: O Busto, Santa Comba, A Coruña RITMO JOVEN: Porto, Zamora RITMO NOCHE: Nigrán, Pontevedra ROYAL ORQUESTA: Caleiro, Vilanova de Arousa, Pontevedra RYTHEM: Zamora SALSA ROSA: Tomiño, Pontevedra SAMBA: A Ponte, Padrón, A Coruña SIERRA DE LUNA: Álceme, Rodeiro, Pontevedra SINTONÍA DE VIGO: Ordes, A Coruña SOLARA: Celas De Peiro, Culleredo, A Coruña SON DE SWIN: Piloño, Vila de Cruces, Pontevedra SUAVECITO: Brión, Ferrol SUPERFAMA: Mosteiro, Guntín, Lugo TAMBO: Meira, Lugo TANGO: Torre del Bierzo, León TEKILA: Oviñana, Cudillero (Asturias) TERRANOVA: A Peregrina, Pontevedra THE BOYS MACHINE: Marrozos, Santiago de Compostela, A Coruña TRÉBOL: Cenlle, Ourense TRIUNFO: Cotelas, Piñor, Ourense TROCO: Pobra do Caramiñal, A Coruña TROPICANA DE LEÓN: Vegadeo (Asturias) TROVA: Meira, Lugo TRYP MONTECARLO: Tioira, Maceda, Ourense VENEZIA: A Coruña VERSALLES: Santo Eusebio da Peroxa, Coles, Ourense XACOBEO: Chaián, Trazo, A Coruña XENTE NOVA: A Cañiza, Pontevedra YUKATÁN: Vilardevós, Ourense ZELTIA: O Busto, Santa Comba, A Coruña

     

    Denunciar
    Compartir en Twitter
    Compartir en Facebook