Blog 
Festa a Festa
RSS - Blog de Roxelio Xabier García Romero

Sobre este blog de Gran Vigo

Blog de festas e orquestras.


Archivo

  • 12
    Febrero
    2010

    Comenta

    Comparte

    Twitea

    Para ir de verbena de Entroido

    entroido-2010

    Cartel do Entroido 2010 de Verín

    Datas de Entroido, filloas, orellas, disfraces e máscaras... e verbena. Ata o vindeiro domingo 21 (domingo de Piñata) hai multitude de citas co Entroido galego e bailes con música de orquestra en cada recanto de Galicia. Ofrecemos unha listaxe con máis de cen festas para os próximos días entroideiros.

    Recomendamos visitar o Entroido de Verín, Laza, Xinzo de Limia, Salceda de Caselas, Maseda, Vilariño de Conso, Xinzo de Limia, Santo Adrián de Cobres (Vilaboa) ou outros máis "urbanos" como os de Vigo, Ourense, Ferrol e Lugo. En todos eles, ademais, hai citas verbeneiras.

    XOVES 11 (Xoves de comadres) VERÍN: Orquestra PASSARELA na praza García Barbón VENRES 12 (Venres de compadreo e comadreo) A LARACHA: Na Sala Pazos: Orquestra OLYMPUS a partir das 00:30 CAMARIÑAS: En Ponte do Porto: Orquestra MARBELLA, no pavillón municipal CUNTIS: En Mesego: Orquestra CINEMA CURTIS: Grupo SUPER T FERROL: Grupo MIDAS MALPICA: No restaurante Aldeola de Cerqueda: Orquestra PARÍS DE NOIA a partir das 23:00 NARÓN: SF O Medulio: Orquestra GALILEA NOIA: Na Peña Deportivista de Noia: Orquestra ABANICO RIBADEO: No pub El Molino: Orquestra ACHÉ VERÍN: Orquestra RITMO JOVEN na praza García Barbón SÁBADO 13 (Sábado de Entroido) AS PONTES: En O Lar: Orquestra XENTE NOVA BECERREÁ: Orquestra ANAGRAMA CAMBADOS: En Corbillón: Orquestras PONTEVEDRA e GRAN PARADA a partir das 21:00 FENE: Grupo AZALEA FERROL: SUAVECITO ORQUESTA FERROL: No Club de Campo: Orquestra JERUSALÉN LUGO: Grupo ALCOTÁN e orquestra BOHEMIA LUGO: Na SF Hexágono: Orquestra FOLIADA MALPICA: No restaurante Aldeola de Cerqueda: Grupo AMÉRICA SL MAÑÓN: En O Barqueiro: Orquestra GALILEA MIÑO: En Callobre: Orquestra ABANICO MORAÑA: En Paraños: Orquestras MARBELLA e MAGOS DE ESPAÑA NARÓN: Na sala INK de Freixeiro: Orquestra PARÍS DE NOIA NEGREIRA: Grupo TRIUNFO O CARBALLIÑO: Orquestra LAMAS ORDES: Na SF Josfer de Mesón do Vento: Orquestra CINEMA ORDES: Na SF LP 45: Orquestra OLYMPUS a partir das 00:30 ORDES: No restaurante Barreiros: Orquestra PANAMÁ PONTEAREAS: Orquestra ACHÉ na Praza Maior a partir das 19:30 PONTECESURES: Na sala Chanteclaire: Orquestra PHILADELPHIA PONTEVEDRA: No centro cultural de Mourente: Orquestras CHARLESTON BIG BAND e MIRAMAR PORTO DO SON: Orquestra ALIANZA RIOTORTO: En Santalla: Orquestra SAUDADE 73 SALVATERRA DE MIÑO: Grupo NARANJA SANXENXO: No centro cultural: Grupo ALKAR SARRIA: Grupo AMISTAD TOURO: Orquestra LEDICIA ESPECTÁCULO TUI: Na sala Domjul: Orquestra TV NORDÉS a partir das 23:00 VERÍN: Orquestras SOLARA e LOS TROVADORES na praza García Barbón VIGO: Festa do Entroido coas orquestras SUAVECITO e COSTA OESTE na Porta do Sol a partir das 22:30 VIGO: En Cotogrande: Orquestra PASSARELA VILALBA: En Carballido: Grupo LA OCA VILABOA: En Santo Adrián de Cobres: Orquestra HIROSHIMA XINZO DE LIMIA: Orquestra NEVADA a partir das 17:00 en tres pases DOMINGO 14 (Domingo de Entroido) A CAÑIZA: Na sala Don Pedro: Orquestra GRAN PARADA a partir das 19:00 A ESTRADA: En Guimarei: Orquestra GALILEA A ESTRADA: En discoteca LENNON: Orquestra RITMO JOVEN A GUARDA: Orquestra PASSARELA AMOEIRO: En Parada de Amoeiro: Grupo LA OCA BECERREÁ: Orquestra ANAGRAMA BUEU: Orquestra POCEIRO BIG BAND CARBALLO: Orquestra TRÉBOL COLES: En Vilarnaz: Orquestra SINTONÍA DE VIGO CUALEDRO: En A Xironda: Grupo ALKAR IRIXOA: Orquestras OLYMPUS e SUAVECITO a partir das 18:00 LUGO: Na SF Hexágono: Orquestra PARÍS DE NOIA MUGARDOS: No Casino: Grupo AMÉRICA SL O CARBALLIÑO: Na SF Paulino: Orquestra ABANICO OUTEIRO DE REI: Grupo ENIGMA POIO: En A Seca: Orquestra HIROSHIMA PONTECALDELAS: S.F. Élite coa orquestra PONTEVEDRA a partir das 18:00 PONTEVEDRA: En SF LA Luna: Orquestra MARBELLA REDONDELA: Grupo ISLA SALCEDA DE CASELAS: Grupo AMÉRICA SARREAUS: Desfile dos vergalleiros e orquestra FOLIADA TABOADELA: Orquestra CHARLESTON BIG BAND na FESTA DO CALDO VILARIÑO DE CONSO: Entroido co grupo AZALEA XINZO DE LIMIA: Orquestra JERUSALÉN a partir das 17:00 en tres pases Luns 15 (Luns fareleiro) ABEGONDO: En restaurante El Pantano de Orto: Orquestra RITMO JOVEN A ESTRADA: En Guimarei: Grupo ALKAR AMOEIRO: No lugar de Parada de Amoeiro: Orquestra CINEMA BARBADÁS: En Sobrado do Bispo: Grupo D'MODA BURELA: Grupo TRIUNFO na praza da Mariña CARRAL: Restaurante Os Paraugas: Orquestra FOLIADA FOZ: Na SF Bahía: Orquestra LOS SATÉLITES ILLA DE AROUSA: Orquestra PONTEVEDRA e grupo OCÉANO a partir das 23:00 LAZA: Entroido de Laza co grupo ILUSIÓN e a orquestra LOS ESPAÑOLES LOURENZÁ: Orquestra POCEIRO BIG BAND LUGO: SUAVECITO ORQUESTA e orquestra ALIANZA O CARBALLIÑO: Grupo AMÉRICA ORDES: Na SF Josfer de Mesón do Vento: Orquestra ACHÉ OURENSE: Baile de Entroido con LEDICIA ESPECTÁCULO na praza Maior POBRA DO BROLLÓN: En Salcedo: Grupo LA OCA RIOTORTO: Orquestra LOS PLAYER'S ROIS: En Urdilde: Orquestra PARÍS DE NOIA a partir das 22:30 SALCEDA DE CASELAS: Orquestras CHARLESTON BIG BAND e MIRAMAR SAN CRISTOVO DE CEA: Orquestra MANHATTAN SANTIAGO DE COMPOSTELA: Na alameda: Orquestra LAMAS SANTIAGO DE COMPOSTELA: En San Lázaro: Orquestra OLYMPUS a partir das 22:30 TOMIÑO: En Goián: Orquestra PASSARELA VERÍN: Orquestra COMPOSTELA e grupo ALCOTÁN na praza García Barbón VILABOA: En Santo Adrián de Cobres: Orquestra NEVADA VILALBA: En SF Nova Troco: Orquestra MARBELLA VIVEIRO: No Casino: Orquestra SUAVECITO (só para socios) XOVE: No multiusos: Orquestra COSTA OESTE MARTES 16 (Martes de Entroido) ALLARIZ: Grupo D'MODA A PEROXA: Grupo MIDAS BARBADÁS: En A Valenza: Grupo SUPER T CASTRO DE REI: En Ansemar: Orquestras SUAVECITO e TV NORDÉS FENE: Orquestra XENTE NOVA LAZA: Entroido de Laza coa orquestra RITMO JOVEN MACEDA: Orquestra POCEIRO BIG BAND MONFORTE DE LEMOS: Orquestras SAUDADE 73 e LOS PLAYER'S NOIA: No Liceo: Orquestra PARÍS DE NOIA O CARBALLIÑO: Grupo LA OCA OURENSE: Orquestra PASSARELA na praza Maior OURENSE: En As Eiroás:Orquestra NEVADA POBRA DO BROLLÓN: En Salcedo: Orquestra GRAN PARADA a partir das 22:00 POBRA DE TRIVES: Orquestra ANAGRAMA PONTEVEDRA: En Couso - Lérez: Orquestra GRAN PARADA SALCEDA DE CASELAS: En A Feira: Gran Festa de Entroido coas orquestras OLYMPUS e ACHÉ a partir das 21:00 SAMOS: Orquestra MANHATTAN SANTIAGO DE COMPOSTELA: Na alameda: Orquestra LEDICIA ESPECTÁCULO TOMIÑO: En Goián: Grupo ILUSIÓN e grupo BENIDORM VERÍN: Orquestras TRÉBOL e AMÉRICA SL na praza García Barbón VILABOA: San Adrián de Cobres: Grupo NARANJA VIGO: Festa do Entroido: Orquestras CHARLESTON BIG BAND e MIRAMAR na Porta do Sol a partir das 22:30 XINZO DE LIMIA: Orquestra FOLIADA despois do Gran Desfile de Entroido (17:00) XOVE: No Multiusos: Orquestra MONTES VENRES 19 OLEIROS: No pavillón Municipal actuación da orquestra SINTONÍA DE VIGO SÁBADO 20 BERGONDO: Festa do Entroido coa orquestra PANAMÁ DOMINGO 21 (Domingo de piñata) BOQUEIXÓN: Orquestras ACHÉ e OLYMPUS na FESTA DA FILLOA DE LESTEDO LOURENZÁ: Orquestra GRAN PARADA XINZO DE LIMIA: Orquestra VERSALLES

     

    Denunciar
    Compartir en Twitter
    Compartir en Facebook