Blog 
Festa a Festa
RSS - Blog de Roxelio Xabier García Romero

Sobre este blog de Gran Vigo

Blog de festas e orquestras.


Archivo

  • 15
    Agosto
    2014

    Comenta

    Comparte

    Twitea

    O día de máis festas do ano

    Sada 2014 - Festas Patronais - cartelCartel das festas patronais de Sada 2014

    Como diría o amigo Daniel Seijas do programa Palco de Estrelas de Radio Valga, é o día da Nosa Señora da Facturación, polo menos así veu sendo ata estas últimas edicións nas que mandou a crise económica e polo tanto os axustes de presuposto e as datas contratadas a última hora. Aínda así o día 15 de agosto segue a ser o día de máis festas por toda Galicia, máis de 300 en catro días de fin de semana.

    Aquí vai só unha mostra das actuacións previstas para hoxe día 15 de agosto. Boa festa!!!

    ACTUACIÓNS DE ORQUESTRAS PARA O VENRES 15 DE AGOSTO ABANICO: Urdilde, Rois, A Coruña ACHÉ: A Barra, Coles, Ourense ACIREMA: Mondariz, Pontevedra ACORDES: Porto, Porto de Sanabria, Zamora ACUARELA: Nebra, Porto do Son, A Coruña ALARMA: Meicende, Arteixo, A Coruña ALASKA: Rebordáns, Tui, Pontevedra ALKAR: Quintana de Fuseros, Igeña, León ALMIRANTES: Mosteiro, Guntín, Lugo AMÉRICA SL: Medeiros, Monterrei, Ourense ANACONDA: Torquemada, Palencia ANDURIÑA: Anxeriz, Friol, Lugo AÑORANZA: Casadenaia, Antas de Ulla, Lugo ARABIA: Tibias, O Pereiro de Aguiar, Ourense ARAMIO: Sar, Santiago de Compostela ARMONÍA SHOW: Laxe, A Coruña ASIRIA: Hermisende, Zamora ASSIA: Tineo (Asturias) ATENAS: Iria Flavia, Padrón, A Coruña AVENIDA: Corporales, León BOHEMIA: Rábade, Lugo BREIXA BAND: Llanes (Asturias) BRUJAS: Marei, O Corgo, Lugo CANADÁ: Brión, Ferrol CAÑÓN: Villalobón, Palencia CAPITOL: Portonovo, Sanxenxo, Pontevedra CAT: Toledo CENIZA: Betanzos, A Coruña CHANNEL: Pontevedra CHARLESTÓN BIG BAND: O Irixo, Ourense CHICAS SHOW: Playa Santa Marta, Baiona, Pontevedra CICLÓN: Segán, O Saviñao, Lugo CINEMA: Segán, O Saviñao, Lugo CIUDAD CRISTAL: Vegadeo (Asturias) CLAXXON: Beade, Ourense COMPOSTELA: Santa María, Vilardevós, Ourense COSTA DORADA: Arcos, O Carballiño, Ourense COSTA NORTE: O Folgueiro, O Vicedo, Lugo COSTA OESTE: Viveiro, Lugo CUARTA CALLE: Cornellana, Salas (Asturias) D’DISEÑO: Os Ánxeles, Boimorto, A Coruña DELIRIO: Navia (Asturias) DISTRITO 7: Vide, As Neves, Pontevedra D’MODA: Pollos, Valladolid D’MOMENTO: Arcos, O Carballiño, Ourense DOMINÓ: Briviesca, Burgos D’PÓKER: Xunqueira De Ambía, Ourense EL COMBO DOMINICANO: A Laracha, A Coruña ÉLITE: Coreses, Zamora ENIGMA: Vilamaior, Sarria, Lugo ESCAPARATE: Castrofeito, O Pino, A Coruña ESTRELLAMAR: Santa María, Arzúa, A Coruña FANIA BLANCO SHOW: Cambre, A Coruña FANTASÍA: Fisteus, Curtis, A Coruña FILADELFIA: Amoeiro, Ourense FIN DE SIGLO: Bértoa, Carballo, A Coruña FOLIADA: Atios, O Porriño, Pontevedra FUNÇÁO PÚBLIKA: Vilela Seca, Chaves, Portugal GALILEA: Castro, Narón, A Coruña GALIN: Xaviña, Camariñas, A Coruña GARIBALDI: Riós, Ourense GRAN ATLANTA: Santa María de Teixeiro, Lugo GRAN CASINO: A Pobra do Caramiñal, A Coruña GRAN COLISSEUM: Ombreiro, Lugo GRAN PARADA: Viana do Bolo, Ourense GRAN VÍA: Figueiras, Santiago de Compostela HIROSHIMA: Loxo, Touro, A Coruña IBIZA: Vilamaior, Santa Comba, A Coruña ILUSIÓN: Vilar, Castroverde, Lugo INTERVALO SHOW: Os Ánxeles, Brión, A Coruña IPANEMA: Cualedro, Ourense ISMAEL: Cee, A Coruña ISRAEL: Corbelle, Sarria, Lugo JERUSALEN: O Bolo, Ourense LA HUELLA: Papatrigo, Ávila LA OCA: Peranzanes, León LA TORRE: Pazos, Pazos de Borbén, Pontevedra LATYNGALA: Santa María de Vilar, Sarria, Lugo LEDICIA: Vilaza, Monterrei, Ourense LIMÓN: Caldas de Reis, Pontevedra LOS ESPAÑOLES: Molinaseca, León LOS PLAYER’S: Gonzar, O Pino, A Coruña LOS PRÍNCIPES: Ferreirós de Valboa, Becerreá, Lugo LOS SATÉLITES: Oleiros, A Coruña LOS TROVADORES: Entrimo, Ourense MADEIRA: Nigrán, Pontevedra MAGOS DE ESPAÑA: Tomiño, Pontevedra MARBELLA: Caldas de Reis, Pontevedra METRÓPOLIS: Laxe, A Coruña MILLENIUM: Meira, Lugo MIRAMAR: A Cañiza, Pontevedra MOSAICO: Navia (Asturias) NEBRASKA: Zamora NEVADA: Rebordáns, Tui, Pontevedra NOCHE DE GALA: Llamas de La Ribera, León NOVA IMPERIAL: Soutolongo, Lalín, Pontevedra NOVO RITMO: Biduido, Ames, A Coruña NUEVA GENERACIÓN: San Simón da Costa, Vilalba, Lugo ODISEA: Marrozos, Santiago de Compostela, A Coruña OLYMPUS: Beariz, Ourense PALLADIUM: Ordes, A Coruña PANAMÁ: Santa María de Cabalar, A Capela, A Coruña PANORAMA: Luarca, Valdés (Asturias) PARAÍSO: Cervo, Lugo PASIÓN: Santa María de Cabalar, A Capela, A Coruña PASITO SHOW: San Claudio, Oviedo PASSARELA: Macendo, Castrelo de Miño, Ourense PONTEVEDRA: Ordes, A Coruña PRINCIPAL: Pazos, Pazos de Borbén, Pontevedra QUINTA AVENIDA: Beariz, Ourense RÍA DE AROSA: Celas de Peiro, Culleredo, A Coruña RÍA DE VIGO SHOW: Río, Rodeiro, Pontevedra RITMO JOVEN: La Bañeza, León RITMO NOCHE: Mondariz, Pontevedra ROYAL ORQUESTA: Celanova, Ourense SALSA ROSA: Xiá, Friol, Lugo SAMBA: Chaián, Trazo, A Coruña SIERRA DE LUNA: Piloño, Vila de Cruces, Pontevedra SINTONÍA DE VIGO: Amoeiro, Ourense SOLARA: Cenlle, Ourense SON DE SWING: A Ponte, Padrón, A Coruña STÉREO: Ludrio, Castro De Rei, Lugo SUAVECITO: Vegadeo (Asturias) SUPERFAMA: Vide, As Neves, Pontevedra TAMBO: Pastoriza, A Coruña TANGO: Armellada, Turcia, León TEKILA: Calzada del Coto, León TELEVISIÓN NORDÉS: Meira, Lugo TERRANOVA: Sar, Santiago de Compostela, A Coruña THE BOYS MACHINE: Rábade, Lugo TRÉBOL: Castrelo do Val, Ourense TRIUNFO: Atios, O Porriño, Pontevedra TROCO: Marrozos, Santiago De Compostela, A Coruña TROPICANA DE LEÓN: Lugo de Llanera, Llanera (Asturias) UKAPA: Tomiño, Pontevedra VENEZIA: Lodoselo, Sarreaus, Ourense XACOBEO: Rus, Carballo, A Coruña XENTE NOVA: Meirás, Valdoviño, A Coruña YUKATÁN: Nigrán, Pontevedra ZELTIA: Bardaos, Tordoia, A Coruña    

     

    Denunciar
    Compartir en Twitter
    Compartir en Facebook