Blog 
Festa a Festa
RSS - Blog de Roxelio Xabier García Romero

Sobre este blog de Gran Vigo

Blog de festas e orquestras.


Archivo

  • 19
    Julio
    2014

    Comenta

    Comparte

    Twitea

    Máis de cen propostas festeiras para un sábado de xullo

    Festa_a_Festa_2014_-_carteis_3ª_semana_xullo_(I)

    Esta fin de semana arde en festas. Entre a Santa Mariña, algunhas celebracións do Carme (entre elas a das Pontes, cun cartel festivo espectacular), algunhas propostas folk entre as que se conta unha das máis importantes de Galicia, en Ortigueira, e outras festas gastronómicas, esta fin de semana preséntase chea de propostas festivas das que damos conta para que non perdas a oportunidade de gozar das orquestras e grupos musicais que amenizan cada recanto da nosa terra.

    Festa_a_Festa_2014_-_carteis_3ª_semana_xullo_(II) SÁBADO 19 DE XULLO ABANICO: Cerceda, A Coruña ACHÉ: Freáns, Pontedeva, Ourense ACIREMA: Bárcena del Bierzo, Ponferrada ACORDES: Santa Marina de Torre, Torre del Bierzo, León ACUARELA: Santa Xusta de Moraña, Moraña, Pontevedra ALARMA: Brañas, Toques, A Coruña ALASKA: Toral de los Vados, Villadecanes, León ALCÁZAR: Xuño, Porto do Son, A Coruña ALIANZA: Romai, Portas, Pontevedra ALKAR: Xustáns, Ponte Caldelas, Pontevedra ALMIRANTES: A Muxueira, Riotorto, Lugo ALTO STANDING: Vega de Espinareda, León AMÉRICA: Mugardos, A Coruña AMÉRICA SL: Cortegada, Silleda, Pontevedra AMERIKAN TOP: Santa Xusta de Moraña, Moraña, Pontevedra ANACONDA: Santa María Magdalena de Coeses, Lugo ARABIA: Gomariz, Leiro, Ourense ARAMIO: Santa Mariña do Monte, San Sadurniño, A Coruña ARMONÍA SHOW: O Canedo, Carral, A Coruña ASIRIA: Fontefría, Amoeiro, Ourense ASSIA: La Vecilla, León ATENAS: Viveiro, Lugo AVENIDA: Gobiendes, Colunga (Asturias) BOHEMIA: Adá, Chantada, Lugo BREIXA BAND: Santa María Maior, Mondoñedo, Lugo BRUJAS: Meredo, Vegadeo (Asturias) CALIFORNIA: Vilar (Cordeiro) Valga CANADÁ: Régoa, Cedeira, A Coruña CAPITOL: Cabral, Vigo CENIZA: Vilariño, Pereiro De Aguiar, Ourense CHANEL: Ribeira, A Estrada, Pontevedra CHARLESTÓN BIG BAND: Feáns, A Coruña CHICAS SHOW: Oleiros, Vilalba, Lugo CICLÓN: Berdía, Santiago de Compostela CINEMA: Camariñas, A Coruña CIUDAD CRISTAL: Taragoña, Rianxo, A Coruña CLAXXON: Vilariño, Pereiro de Aguiar, Ourense COMPOSTELA: Cudillero, Oviedo COSTA DORADA: Grado, Oviedo COSTA NORTE: Gafoi, Frades, A Coruña COSTA OESTE: Freáns, Padrenda, Ourense CUARTA CALLE: Barcia, Valdés (Asturias) DELIRIO: Nespereira, Pazos de Borbén, Pontevedra DISTRITO 7: Vilar (Cordeiro) Valga DISTRITO XOVEN: Santa Eugenia, Villaviciosa (Asturias) D’MODA: Berán, Leiro, Ourense D’MOMENTO: Piñeira de Arcos, Sandiás, Ourense D’POKER: Toiriz, Taboada, Lugo EL COMBO DOMINICANO: Valdoviño, A Coruña ÉLITE: Peñausende, Zamora ENIGMA: Santa María Magdalena de Coeses, Lugo ESCAPARATE: Oza, Carballo, A Coruña ESTRELLAMAR: Restande, Trazo, A Coruña FANIA BLANCO SHOW: Teixeiro, Curtis, A Coruña FANTASÍA: Santiago de Meda, Castroverde, Lugo FILADELFIA: As Pontes de García Rodriguez, A Coruña FIN DE SIGLO: Leiloio, Malpica, A Coruña FOLIADA: Cesantes, Redondela, Pontevedra GALILEA: Santa Mariña do Monte, Ourense GALIN: A Retorta, Guntín, Lugo GARIBALDI: Freáns, Pontedeva, Ourense GRAN ATLANTA: Bexo, Dodro, A Coruña GRAN CASINO: Bouzas, Vigo GRAN PARADA: A Xironda, Cualedro, Ourense GRAN VÍA: Villestro, Santiago de Compostela HIROSHIMA: Carreira, Zas, A Coruña IBIZA: Ribasar, Rois, A Coruña ILUSIÓN: Tebra, Tomiño, Pontevedra INTERVALO SHOW: Mera, Oleiros, A Coruña IPANEMA: Santiago de Compostela ISMAEL: Sobrada, Outeiro de Rei, Lugo ISRAEL: A Mezquita, A Merca, Ourense JERUSALEN: As Pontes de García Rodriguez, A Coruña LA HUELLA: Castrojeriz, Burgos LA OCA: Areas, Tui, Pontevedra LA SEÑAL: Grisuela, Rabanales, Zamora LECER: Cangas de Foz, Foz, Lugo LEDICIA: Xinzo De Limia, Ourense (Rúa do Toural) LIMÓN: Andeiro, Cambre, A Coruña LOS ESPAÑOLES: Meredo, Vegadeo (Asturias) LOS PLAYER’S: Fontefría, Amoeiro, Ourense LOS PRÍNCIPES: Sada, A Coruña LOS SATÉLITES: Santa Cristina, Cospeito, Lugo LOS TROVADORES: Belelle, Lalín, Pontevedra MADEIRA: Ponte Carreira, Frades, A Coruña MAGOS DE ESPAÑA: Nespereira, Pazos de Borbén, Pontevedra MARAZUL: Torible, Lugo MARBELLA: Cortegada, Silleda, Pontevedra MARCA: Barcia, Lalín, Pontevedra MELODÍAS: Ribadeo, Lugo METRÓPOLIS: Anxeriz, Tordoia, A Coruña MIDAS: Lucí, Teo, A Coruña MILLENIUM: Mougás, Oia, Pontevedra MIRAMAR: Lamas, San Sadurniño, A Coruña MOSAICO: Vincios, Gondomar, Pontevedra NEVADA: Xudán, A Pontenova, Lugo NOCHE DE GALA: Arriondas, Parres (Asturias) NOVA IMPERIAL: Vilar, Avión, Ourense NUEVA GENERACIÓN: Caión, A Laracha, A Coruña ODISEA: Bexo, Dodro, A Coruña OLYMPUS: As Maroñas, Mazaricos, A Coruña PALLADIUM: Pontellas, O Porriño, Pontevedra PANAMÁ: Sillobre, Fene, A Coruña PANORAMA: San Martiño, Foz, Lugo PARAÍSO: Viveiro, Lugo PARÍS DE NOIA: San Martiño, Foz, Lugo PASIÓN: Valdoviño, A Coruña PASITO SHOW: Valle, Piloña (Asturias) PASSARELA: Villadepalos, Carracedelo, León PENTAGRAMA: Belelle, Lalín, Pontevedra POCEIRO: Borneiro, Cabana de Bergantiños, A Coruña PONTEVEDRA: Fragas, Campo Lameiro, Pontevedra PRINCIPAL: Grado, Oviedo QUINTA AVENIDA: Circes, Touro, A Coruña RÍA DE AROSA: Gijón (Playa del Arbeyal) RÍA DE VIGO SHOW: Seoane de Argas, San Xoan de Río, Ourense RITHEM: Ribadeo, Lugo RITMO JOVEN: Moaña, Pontevedra RITMO NOCHE: Ledoño, Culleredo, A Coruña ROYAL ORQUESTA: Arnadelo, Oencia, León SALSA ROSA: Vidago, Chaves (Portugal) SAMBA: Igueña, León SIERRA DE LUNA: San Andrés de Logares, A Fonsagrada, Lugo SINTONÍA DE VIGO: Cesantes, Redondela, Pontevedra SOLARA: Areas, Tui, Pontevedra STÉREO: Santa María Maior, Mondoñedo, Lugo SUAVECITO: Cabral, Vigo SUPERFAMA: Aldán, Cangas, Pontevedra TANGO: Cea, León TEKILA: Moraime, Muxía, A Coruña TELEVISIÓN NORDÉS: Pontellas, O Porriño, Pontevedra TERRANOVA: O Carmen, Mondoñedo, Lugo THE BOYS MACHINE: Mera, Oleiros, A Coruña TOKIO: Xustáns, Ponte Caldelas, Pontevedra TREBOL: Santa Cristina, Cospeito, Lugo TRIUNFO: Teixeiro, Curtis, A Coruña TROLE: Anxeriz, Tordoia, A Coruña VENEZIA: Vincios, Gondomar, Pontevedra VERSALLES: As Maroñas, Mazaricos, A Coruña VERSIÓN ORIGINAL: Lastres, Colunga (Asturias) XACOBEO: Fragas, Campo Lameiro, Pontevedra XENTE NOVA: Brañas, Toques, A Coruña YUKATÁN: Forcinas, Pravia (Asturias) ZELTIA: Esteiro, Muros, A Coruña

     

    Denunciar
    Compartir en Twitter
    Compartir en Facebook