Blog 
Festa a Festa
RSS - Blog de Roxelio Xabier García Romero

Sobre este blog de Gran Vigo

Blog de festas e orquestras.


Archivo

  • 24
    Agosto
    2014

    Comenta

    Comparte

    Twitea

    Máis de cen propostas festeiras para un domingo de agosto

    Triunfo 2014 - grupo - cartelO grupo Triunfo cerra as festas coruñesas de María Pita

    Son máis de cen as festas desta fin de semana en Galicia. Aquí publicamos a maioría desas propostas festeiras para poder gozar dun domingo de baile en calquera campo de festa da nosa comunidade.

    Acaban as festas en Betanzos (mañá luns) e o resto de programacións de San Roque en toda Galicia van poñendo, tamén, fin a unha edición caracterizada pola afluencia de xente propiciada, tamén, polo bo tempo. Rematan, tamén as festas de María Pita, na Coruña, despois de 30 días de actos festivos para todos os gustos. A Romaría de Santa Margarida pon o broche final ás festas herculinas (actuación do grupo pontevedrés TRIUNFO).

    ACTUACIÓNS DE ORQUESTRAS PARA O DOMINGO 24 DE AGOSTO

    ABANICO: Godos, Caldas de Reis, Pontevedra ACHÉ: Malpica, A Coruña ACIREMA: Peiro de Abaixo, Culleredo, A Coruña ACORDES: Naseiro, Viveiro, Lugo ALARMA: Xanceda, Mesía, A Coruña ALASKA: Corbelle, Vilalba, Lugo ALCÁZAR: Prado, Ponteareas, Pontevedra ALIANZA: Pino, Cospeito, Lugo ALKAR: Carracedo del Monasterio, Carracedelo, León ALMA LATINA: Tórdea, Castroverde, Lugo ALMIRANTES: Santaia de Agrón, Melide, A Coruña ALTO STANDING: Carrión de los Condes, Palencia AMÉRICA: Valdepares, El Franco (Asturias) AMÉRICA SL: Oseira, San Cristovo de Cea, Ourense AMERIKAN TOP: Bretoña, A Pastoriza, Lugo ANACONDA: Dueñas, Palencia ANDURIÑA: Busto, Valdés (Asturias) ARABIA: Aguada, Carballedo, Lugo ARAMIO: Traba, Laxe, A Coruña ARMONÍA SHOW: Xanceda, Mesía, A Coruña ASIRIA: Gullade, Monforte de Lemos, Lugo ASSIA: Noia, A Coruña ATENAS: Oseira, San Cristovo de Cea, Ourense AVENIDA: Godos, Caldas de Reis, Pontevedra BAHÍA BLANCA: Santa María, Teo, A Coruña BREIXA BAND: Barro, Llanes (Asturias) BUMERANG: Ribadeume, As Pontes de García Rodríguez, A Coruña CALIFORNIA: Sela, Arbo, Pontevedra CANADÁ: Valdepares, El Franco (Asturias) CAÑÓN: Bernardos, Segovia CAPITOL: Seixido, A Lama, Pontevedra CAT: La Tabla, Zamora CENIZA: San Cibrao Das Viñas, Ourense CHANNEL: Urdilde, Rois, A Coruña CHARLESTÓN BIG BAND: Xove, Lugo CHICAS SHOW: Lañas, A Baña, A Coruña CIUDAD CRISTAL: Trasalba, Amoeiro, Ourense CLAXXON: Piñera, Castropol (Asturias) CICLÓN: Ferreira, Pantón, Lugo CINEMA: A Rúa Vella, A Rúa, Ourense COMPOSTELA: Vilarmaior, A Coruña COSTA BLANCA: Tui, Pontevedra COSTA DORADA: Espasande de Abaixo, Riotorto, Lugo COSTA NORTE: Traba, Laxe, A Coruña COSTA OESTE: Bande, Ourense CUARTA CALLE: Quintanilla, Lamasón (Asturias) DELIRIO: Lousada, Guntín, Lugo DISTRITO XOVEN: Lamuño, Cudillero (Asturias) D’MODA: Coristanco, A Coruña D’MOMENTO: Sela, Arbo, Pontevedra DOMINÓ: Margolles, Cangas de Onís (Asturias) EL COMBO DOMINICANO: Maniños, Fene, A Coruña ÉLITE: Pancorbo, Burgos EMPERADORES: Naseiro, Viveiro, Lugo ENIGMA: Rubiá, Ourense ESCAPARATE: Arou, Camariñas, A Coruña ESTRELLAMAR: Valle De Finolledo, Vega de Espinareda, León FANIA BLANCO SHOW: Santa Bárbara, San Martín del Rey Aurelio (Asturias) FILADELFIA: A Pereira, Santa Comba, A Coruña FIN DE SIGLO: Parada de Labiote, O Irixo, Ourense FOLIADA: O Hospital, Quiroga, Lugo GALILEA: Botos, Lalín, Pontevedra GARIBALDI: Santa Cruz, Oleiros, A Coruña GRAN ATLANTA: Escornabois, Trasmirás, Ourense GRAN CASINO: Portomouro, Val do Dubra, A Coruña GRAN PARADA: A Mota, Arzúa, A Coruña GRAN VÍA: Laraño, Santiago de Compostela HIROSHIMA: Barrio de Río, Noceda, León ILUSIÓN: Vilareda, Palas de Rei, Lugo IPANEMA: Astorga, León ISMAEL: Berrande, Vilardevós, Ourense JERUSALEN: Momán, Xermade, Lugo LA HUELLA: San Bartolomé de Pinares, Ávila LA OCA: Chenlo, O Porriño, Pontevedra LA SEÑAL: Santervás de la Vega, Palencia LEDICIA: Aldeadávila de la Ribera, Salamanca LIMÓN: Botos, Lalín, Pontevedra LOS ESPAÑOLES: Caboalles de Abajo, Villablino, León LOS PLAYER’S: Mosteiro, Pol, Lugo LOS PRÍNCIPES: Loureiro, Sarria, Lugo LOS SATÉLITES: Cariño, A Coruña LOS TROVADORES: Barreiros, Lugo MADEIRA: Nogueira, Sobrado dos Monxes, A Coruña MAGOS DE ESPAÑA: Arantei, Salvaterra de Miño, Pontevedra MARAZUL: Camos, Nigrán, Pontevedra MARBELLA: Meira, Moaña, Pontevedra MARIMBA: Santiago de Oliveira, Ponteareas, Pontevedra METRÓPOLIS: A Mota, Arzúa, A Coruña MIDAS: Bande, Ourense MILLENIUM: Arantei, Salvaterra de Miño, Pontevedra MIRAMAR: San Xurxo da Touza, Taboadela, Ourense MOSAICO: Vilar de Condes, Carballeda de Avia, Ourense NEBRASKA: Cameixa, Boborás, Ourense NEVADA: Argañín, Zamora NOCHE DE GALA: Corneira, Leiro, Ourense NOVA IMPERIAL: Arneiro, Cospeito, Lugo NUEVA GENERACIÓN: Esgos, Ourense ODISEA: Tui, Pontevedra OLYMPUS: Chantada, Lugo PALLADIUM: Fornelos, O Bolo, Ourense PANAMÁ: Allariz, Ourense PANORAMA: Betanzos, A Coruña PARAÍSO: A Feasita, Paradela, Lugo PARÍS DE NOIA: Melias, O Pereiro de Aguiar, Ourense PASIÓN: As Lamelas, Friol, Lugo PASITO SHOW: Arou, Camariñas, A Coruña PASSARELA: Paços, Melgaço (Portugal) POCEIRO: Chantada, Lugo PONTEVEDRA: O Tellado, O Irixo, Ourense PRINCIPAL: A Pobra de Trives, Ourense RITMO JOVEN: Santiago de Oliveira, Ponteareas, Pontevedra RITMO NOCHE: Cela, Outeiro de Rei, Lugo ROYAL ORQUESTA: Noia, A Coruña SALSA ROSA: Rodanillo, Bembibre, León SAMBA: Xove, Lugo SIERRA DE LUNA: O Sequeiro, Valdoviño, A Coruña SINTONÍA DE VIGO: Meira, Moaña, Pontevedra SOLARA: Carcedo, Valdés (Asturias) SUAVECITO: Carballedo, Avilés (Asturias) SUPERFAMA: Alais, Castro Caldelas, Ourense SÚPER HOLLYWOOD: A Gudiña, Ourense TAMBO: Vilamaior da Boullosa, Baltar, Ourense TANGO: Carcedo, Valdés (Asturias) TEKILA: Piñera, Castropol (Asturias) TELEVISIÓN NORDÉS: San Roque, Cangas, Pontevedra TERRANOVA: Prevediños, Touro, A Coruña THE BOYS MACHINE: Urdilde, Rois, A Coruña TRÉBOL: Cameixa, Boborás, Ourense TRIUNFO: A Coruña (Romería de Sta. Margarita-Parque de Santa Margarita) TROCO: Bandeira, Silleda, Pontevedra TROPICANA DE LEÓN: Tuxe, O Bolo, Ourense VENEZIA: Chenlo, O Porriño, Pontevedra VERSALLES: Vilar De Condes, Carballeda De Avia, Ourense XACOBEO: O Tellado, O Irixo, Ourense XENTE NOVA: Mariz, Guitiriz, Lugo YUKATÁN: Dozón, Pontevedra ZELTIA: Santa María, Teo, A Coruña

     

    Denunciar
    Compartir en Twitter
    Compartir en Facebook