Blog 
Festa a Festa
RSS - Blog de Roxelio Xabier García Romero

Sobre este blog de Gran Vigo

Blog de festas e orquestras.


Archivo

  • 03
    Junio
    2010

    Comenta

    Comparte

    Twitea

    Datas festeiras para o comezo do verán

    Algunhas datas para ter en conta no mes de xuño. Comeza a temporada alta das orquestras; non hai máis que ver o aumento de actuacións. Recomendamos visitar as webs das distintas orquestras e grupos para asegurarse as datas ante posibles cambios de última hora.

    GRUPO CICLÓN 3/06 - ABELLA - FRADES - A CORUÑA 4/06 - PEDROUZO - ARCA - O PINO - A CORUÑA 5/06 - BRENS - CEE - A CORUÑA 6/06 - PAIOSACO - A LARACHA - A CORUÑA 11/06 - CABRUI - MESIA - A CORUÑA 12/06 - O VAL - NARON - A CORUÑA 13/06 - BAÍÑAS - VIMIANZO - A CORUÑA 18/06 - FREIXEIRO - NARON - A CORUÑA 20/6 - FREIXEIRO - SANTA COMBA - A CORUÑA 23/06 - VISTALEGRE - SANTIAGO - A CORUÑA 24/06 - ORTOÑO - AMES - A CORUÑA 25/06 - LOUSAME - A CORUÑA GRUPO ALMA LATINA

    12/06/2010 NOITE EN SAMOS (LUGO)

    19/06/2010 VERMÚ E NOITE EN VEGADEO (ASTURIAS)

    20/06/2010 VERMÚ E NOITE EN XERDIZ (OUROL)

    26/06/2010 VERMÚ E NOITE EN PESOZ (ASTURIAS)

    27/06/2010 VERMÚ E NOITE EN CALDE (LUGO)

    GRUPO ILUSIÓN

    6/06/2010 A GUARDA – PONTEVEDRA

    11/06/2010 Armal – BOADO – OVIEDO – ASTURIAS

    13/06/2010 Pazos do Rei – TUI – PONTEVEDRA – Alternando con SUPERFAMA

    15/05/2010 Peitieiros – GONDOMAR – PONTEVEDRA - Alternando con D`CINE

    22/05/2010 SANTA MARÍA DE OIA – PONTEVEDRA – Alternando con RITMO JOVEN

    18/06/2010 Santo Estevo – Piadela – BETANZOS – A CORUÑA

    19/06/2010 Ciudadela – SOBRADO DOS MONXES – A CORUÑA

    24/06/2010 MAZARICOS – A CORUÑA – Alternando con LOS SATÉLITES

    GRUPO LA OCA

    Casaio-Carballeda-Ourense
    Sábado junio 05, 2010
    Valdoviño-Coruña
    Domingo junio 06, 2010
    Viernes junio 11, 2010
    Atán-Ferreira de Pantón-Lugo
    Sábado junio 12, 2010
    A Valenzá-Barbadás-Ourense
    Domingo junio 13, 2010
    Sabucedo-Porqueira-Ourense
    Viernes junio 18, 2010
    La Braña-Castrillón-Asturias
    Sábado junio 19, 2010
    Castromaior-Abadín-Lugo
    Domingo junio 20, 2010
    Valladares-Vigo-Pontevedra
    Miércoles junio 23, 2010
    Panxón-Nigrán-Pontevedra
    Viernes junio 25, 2010
    Santaballa-Villalba-Lugo
    Sábado junio 26, 2010
    San Juán do Campo-Lugo
    Domingo junio 27, 2010
    Vilalonga-Sanxenxo-Pontevedra
    Lunes junio 28, 2010

    GRUPO SAMBA

    05 – BRENS (CEE) A CORUÑA

    06 – COBELAS (BLANCOS) OURENSE

    11 – GUILLAN – VILAGARCIA – PONTEVEDRA

    12 – O VAL – NARON – A CORUÑA

    13 -RIGUEIRA (XOVE) LUGO

    19 – FREIXEIRO – NARON – A CORUÑA

    23 – NEGREIRA – A CORUÑA

    24 – SERRES – MUROS – A CORUÑA 25 – BAMIO – VILAGARCIA – PONTEVEDRA 26 – PREGUNTOÑO – ARZUA – A CORUÑA 29 – SAN PEDRO DA REDONDA – CORCUBION – A CORUÑA 30 – BUXANTES – DUMBRIA – A CORUÑA ORQUESTRA ABANICO 04 - Fragoselo - Coruxo - Vigo - PONTEVEDRA (con COSTA OESTE) 05 - Corbelle - A Pastoriza - LUGO (con TV NORDÉS) Sesión Vermout 12 - O Pazo-Rianxo -A CORUÑA 13 - Castro de Rei de Lemos - Paradela - PONTEVEDRA (con VENEZIA) 16 - Santo Hadrián - Lourenzá - LUGO Sesión Vermout 18 - Villaronte - Foz - LUGO 19 - Viladesuso - Oia - PONTEVEDRA (con GRAN PARADA) 24 - Guitiriz - LUGO (con PANORAMA) Sesión Vermout 25 - Panxón - Nigrán -PONTEVEDRA (con TRIUNFO) 26 - Poio - PONTEVEDRA (con GRAN PARADA) 28 - Tameiga - Mos - PONTEVEDRA (con MARBELLA) ORQUESTRA ACHÉ

    orquesta-ache-datas-xuno

    ORQUESTRA COSTA OESTE 04/06/ 2010 – FRAGOSELO – CORUXO – VIGO  – PONTEVEDRA (CON ABANICO) 05/ 06/ 2010 – GUILLAR – RODEIRO – PONTEVEDRA 11/06/ 2010 – RODEIRO – PONTEVEDRA  (CON PHILADELPHIA) 12/ 05/ 2010 – BARBANTES – CENLLE – OURENSE 14/ 06/ 2010 – VILAR DE SARRIA – SARRIA – LUGO (CON PANORAMA) 19/06 /2010 – VILLARENTE – ABADIN – LUGO (CON ALARMA) 26/06/ 2010 – LAVACOLLA – SANTIAGO – A CORUÑA (CON NEBRASKA) 29/ 06/ 2010 – MIÑO – A CORUÑA ORQUESTRA ESCAPARATE DIA 4-VERAL - LUGO DIA 5-VILLACINTOR - LEON DIA 6-VILLORIA DE ORBEO - LEON DIA 13-VILAR DE DONAS - PALAS DE REI - LUGO DIA 19-GOLAN - MELIDE -A CORUÑA DIA 26-LUCENCIA - MONTERROSO - LUGO ORQUESTRA FOLIADA

    04-Vi

    Valdoviño

    Valdoviño

    05-Sa

    Barrantes

    Ribadumia

    06-Do

    Ribera de Folgoso

    Ponferrada

    12-Sa

    A Xesteda

    Gomesende

    13-Do

    Barrio de Palavea

    A Coruña

    18-Vi

    Pendiente de Confirmar

    19- Sa

    Aboño-Carrio

    Carreño (Asturias)

    24-Ju

    San Juan de Piñeiro

    Mugardos

    25-Vi

    Seoane

    Carballiño

    26-Sa

    Calo

    Teo

    ORQUESTRA GRAN PARADA

    orquesta-gran-parada-2010-datas-xuno

    ORQUESTRA LEDICIA ESPECTÁCULO 3/06/2010 - ALLARIZ - OURENSE. La fiesta está para las 23,30 horas 04/06/2010 - VILAMAIOR - ORDES (A CORUÑA) . La fiesta está para las 22,30 horas 05/06/2010 - FERREIRA DE PANTON - LUGO 12/06/2010 - FONTEI - A RUA (OURENSE). La fiesta está para las 21,30 horas 13/06/2010 - AGUALADA - CORISTANCO (A CORUÑA) . Alternando Grupo D´Moda. La fiesta esta para las 22,30 h., comienzan ellos 17/06/2010 - VILARIÑO SAN ADRIAN - CAMBADOS (PONTEVEDRA) . Alternando Orquesta Poceiro, la fiesta esta para las 21,30 h. 24/06/2010 - TRELLES - COAÑA (OVIEDO). Alternando Grupo Waykas, la fiesta está para las 23,00 h. 25/06/2010 - SAN PEDRO DE BUSTO - SANTIAGO DE COMPOSTELA (A CORUÑA). La fiesta está para las 22,30 h. 26/06/2010 - GULANES - PONTEAREAS (PONTEVEDRA). Alternando Orquesta Suavecito, la fiesta está para 22,00 h. 29/06/2010 - SAN PEDRO - ARCA - O PINO (A CORUÑA). Alternando Grupo D´Moda, la fiesta está para 23,00 h., comienzan ellos 30/06/2010 - TALLARA - LOUSAME (A CORUÑA). La fiesta está para las 22,00 horas. ORQUESTRA MADEIRA 5/6/2010 LAMAS - NOCEDA - LALIN (PONTEVEDRA) 6/6/2010 SENRA - OROSO (A CORUÑA) 11/6/2010 DEXO - OLEIROS (A CORUÑA) ALT. ORQUESTA MARBELLA 12/6/2010 MORGADAN - GONDOMAR (PONTEVEDRA) ALT. ACUARELA 13/6/2010 ROADE - SOBRADO DOS MONXES (A CORUÑA) 18/6/2010 RESERVADO 19/6/2010 ALDURCE - RIOTORTO (LUGO) 20/6/2010 VILLARENTE - ABADIN (LUGO) ALT.- PILI PAMPIN 23/6/2010 RESERVADO 24/6/2010 RESERVADO 25/6/2010 XOÁN DE VILANOVA- MIÑO (A CORUÑA) 26/6/2010 DIAMONDI - SAVIÑAO (LUGO) 29/6/2010 SAN PEDRO DE MOR - ALFOZ (LUGO) ORQUESTRA LOS SATÉLITES 2.- REDONDELA – PONTEVEDRA 4.- CASTRO – MOS – PONTEVEDRA 5.- O VISO – ORTIGUEIRA – A CORUÑA 6.- GRULLOS – CANDAMO – ASTURIAS 11.- CUIÑA – OZA DOS RIOS – A CORUÑA 12.- A TOCA – AS SOMOZAS – A CORUÑA 16.- COBRES – VILABOA – PONTEVEDRA 19.- MALPICA – A CORUÑA 21.- VENDONOVA – SALCEDA DE CASELAS – PONTEVEDRA 24.- A PICOTA – MAZARICOS – A CORUÑA 25.- LUBRE – BERGONDO –A CORUÑA 26.- LABRADA – ABADIA – LUGO 27.- CARBALLO – A CORUÑA 29.- BERDOIAS – VIMIANZO – A CORUÑA 30.- GUNDINS – CABANA – A CORUÑA ORQUESTRA MARBELLA 04/06/10 Vilaboa – Gran Parada (Pontevedra) 05/06/10 S. Bernabé – Cerdedo (Pontevedra) 06/06/10 Pedrouzo – Arca – O Pino (A Coruña) 11/06/10 Dexo – Oleiros (A Coruña) 19/06/10 Sistallo – Cospeito (Lugo) 20/06/10 Verducido – Xeve (Pontevedra) 23/06/10 S. Juan de Villanueva – Miño (A Coruña) 24/06/10 Ourense 25/06/10 Ouces – Bergondo (A Coruña) 26/06/10 Crespos – Padreada (Ourense) 28/06/10 Tameiga – Mos (Pontevedra) 30/06/10 S. Paio – Campaño (Pontevedra) ORQUESTRA MONTES 05 - 06 - 2010 Burela Lugo 06 - 06 - 2010 Piñeiros Narón 12 - 06 - 2010 Codesido Villalba Lugo 13 - 06 - 2010 Espasante Ortigueira 19 - 06 - 2010 Romariz Abadín Lugo 24 - 06 - 2010 Seoane Carballiño Orense altern Marbella 25 - 06 - 2010 San Pedro de Leixa Ferrol 26 - 06 - 2010 Brexo - Lema Cambre Coruña 27 - 06 - 2010 San Pelayo de Navia Vigo 28 - 06 - 2010 San Pedro de Mor Alfoz Lugo 29 - 06 - 2010 Villantime Arzua Coruña ORQUESTRA OLYMPUS VIERNES 04 SERANTES - LAXE - A CORUÑA SABADO 05 PEDROUZO - ARCA - O PINO - A CORUÑA LUNES 07 PAIOSACO - LARACHA - A CORUÑA VIERNES 11 PARAISO - ORDES - A CORUÑA SABADO 12 XALLAS - CEE - A CORUÑA DOMINGO13 BASTAVALES - BRION - A CORUÑA VIERNES 18 PERDECANAI - BARRO - PONTEVEDRA SABADO 19 BACARIZA - RIANXO - A CORUÑA JUEVES 24 CRESPOS - PADRENDA - OURENSE VIERNES 25 GUITIRIZ - LUGO SABADO 26 VILARELLO - VALGA - PONTEVEDRA DOMINGO 27 SARRIA - LUGO LUNES 28 VILLALONGA - SANXENXO - PONTEVEDRA MARTES 29 A GOLADA - PONTEVEDRA MIERCOLES 30 BUXANTES - DUMBRIA - A CORUÑA ORQUESTRA PALLADIUM

    orquesta-palladium-datas-xuno

    ORQUESTRA PANORAMA
    03-06-2010 22:00 Mos Pontevedra -
    04-06-2010 22:30 Pedrouzo - Arca - O pino A Coruña Ciclón
    05-06-2010 22:30 Román - Villalba Lugo Bolero
    06-06-2010 21:00 Barrantes - Ribadumia Pontevedra París De Noia
    07-06-2010 22:30 Burela Lugo Philadelphia
    10-06-2010 22:00 A Valenza - Barbadás Ourense -
    11-06-2010 23:00 Vizoño - Abegondo A Coruña La Bambola
    12-06-2010 23:00 Dexo - Oleiros A Coruña -
    13-06-2010 20:30 Parada de PIñor - Barbadás Ourense -
    14-06-2010 22:00 Vilar de Sarria - Sarria Lugo Costa Oeste
    17-06-2010 22:00 Toba - Cee A Coruña París de Noia
    18-06-2010 23:15 San Pelayo - Valdepares - El Franco Asturias -
    19-06-2010 22:00 Suxo -Muxía A Coruña Chicas Show
    20-06-2010 22:30 Portosín - Porto do Son A Coruña -
    21-06-2010 23:00 Piñeiro - Saviñao Lugo -
    23-06-2010 22:00 Panxón - Nigran Pontevedra La Oca
    24-06-2010 22:30 Guitiriz Lugo Abanico
    25-06-2010 22:00 Poio Pontevedra Jerusalen
    25-06-2010 23:00 Vilarello - Valga Pontevedra Olympus
    27-06-2010 22:00 Sarria Lugo Olympus
    28-06-2010 23:00 Meson do Vento - Ordes A Coruña -
    29-06-2010 22:30 Andes - Navia Asturias Xente Nova
    30-06-2010 23:00 A Golada Pontevedra Gran Parada
    ORQUESTRA PARÍS DE NOIA 03/06/2010 - Seaia-MAlpica-Coruña Alternamos con Olympus y la fiesta está para las diez 04/06/2010 - Parderrubias-A Merca-Ourense La fiesta está para las once 05/06/2010 - Pedrouzo-Arca-O Pino Alternamos con Olympus y la fiesta está para las diez y media 07/06/2010 - Ponteareas-Pontevedra La fiesta está para las diez 10/06/2010 - Castiñeiriño-Santiago de Compostela La fiesta está para las diez y media 11/06/2010 - Os Peares-Carballedo La fiesta está para las once 12/06/2010 - Parada de Piñor-Barbadás-Ourense La fiesta está para las diez 13/06/2010 - Vilar de Sarria-Sarria-Lugo Alternamos con Versalles y la fiesta está para las diez 17/06/2010 - Toba-Cee-A Coruña Alternamos con Panorama y la fiesta está para las diez 18/06/2010 - Folgoso-Abegondo-A Coruña No disponemso de más información 19/06/2010 - Xardiz-Ourol-Lugo Alternamos con el grupo Estrella y la fiesta está para las diez y media 24/06/2010 - San Xoán de Camba-Rodeiro-Pontevedra La fiesta está para las once 25/06/2010 - Guitiriz-Lugo Alternamos con Olympus y la fiestá está para las diez y media 26/06/2010 - Sarria-Lugo Alternamos con Fórmula y la fiesta está para las diez 27/06/2010 - Begonte-Lugo La fiesta está para las once 28/06/2010 - Muros-A Coruña Alternamos con Tekila y la fiesta está para las diez 29/06/2010 - Villalonga-Sanxenxo-Pontevedra Alternamos con Cinema, no disponemos de horarios 30/06/2010 - San Pedrá para las diez y mediao de Sarandón-Vedra-A Coruña ORQUESTRA PASSARELA DIA 5 CARRACEDO, SANTA MARIA, CALDAS DE REIS, PONTEVEDRA DIA 6 BUEU, PONTEVEDRA DIA 12 ARMAL, BOAL, OVIEDO DIA 17 FINCA DE SAN ROQUE, VIGO, PONTEVEDRA DIA 23 CAMPO DA TORRE, CALDAS DE REIS, PONTEVEDRA DIA 24 A ESTRADA, PONTEVEDRA DIA 25 A PICOTA, MAZARICOS, CORUÑA DIA 26 CARBALLO, A CORUÑA ORQUESTRA PONTEVEDRA 05.- Raíces-Castrillón-Asturias (noite)
    06.- S.F. La Reina (tarde 19:00 h) 11.- Guillán-Vilagarcía (noite 22:30 h con SAMBA) 12.- O Castiñeiriño-Santiago (noite con ESTRELLAMAR)
    13.- Bazar-Castro de Rei-lugo (noite 23:30 h) 19.- Cachafeiro-Forcarei-Pontevedra (noite 22:00 h con MASTER) 24.- Calo-Teo-A Coruña (noite 22:30 con VERSALLES) 25.- Fornelos la rivera-Salvaterra (noite 22:00 con MIRAMAR) 26.- Tameiga Mos Pontevedra (noite 22:00 h con CHARLESTON BIG BAND) 27.-Vilalonga-Sanxenxo Pontevedra (noite 22:00 con LA OCA)
    ORQUESTRA PHILADELPHIA
    4 Guillar-Rodeiro-Pontevedra 23:00 05:00 Alarma 5 Bande-Ourense 6 Seixan-Cabaleiros-Pontevedra 22:30 7 Burela-Lugo 22:30 04:30 Panorama 11 Rodeiro-Pontevedra 23:00 05:00 Costa Oeste 19 Figueirido-Cervo-Lugo 23:00 24 Cobas-Viveiro-Lugo 22:30 04:30 Xente Nova 26 Muras-Lugo 22:30 04:30 Iris 29 Muros-Coruña 22:00 04:00 Jerusalen ORQUESTRA SUAVECITO

    orquesta-suavecito-datas-xuno

    ORQUESTRA TRÉBOL Día 5 Carracedo - Caldas de Reis - PONTEVEDRA (con PASSARELA) Dia 6 Cabañas - Ferrol - A CORUÑA Dia 11 Cuíña - Oza dos Rios - A CORUÑA (con LOS SATÉLITES) Dia 12 As Somozas - A CORUÑA (con LOS SATÉLITES) Dia 13 Aranton - Santa Comba - A CORUÑA Dia 19 Cobres -Vilaboa - PONTEVEDRA (con RITMO XOVEN) Dia 20 O vicedo - LUGO Dia 23 Carballo - A CORUÑA Dia 24 Prendones - El Franco - ASTURIAS (con CAPITOL) Dia 25 Rinlo - Ribadeo - Lugo (con COMPOSTELA) Dia 26 S. Pedro da Torre - Viana do Castelo - PORTUGAL Dia 27 Mesón de Pastoriza - Arteixo - A CORUÑA

     

    Denunciar
    Compartir en Twitter
    Compartir en Facebook